MATEMATİK OLİMPİYATLARINA HAZIRLIK: SAYILAR TEORİSİ DERS VİDEOLARI


Matematik Olimpiyatları için Sayılar Teorisi video eğitimine hoş geldiniz!

Bu eğitim serisi Prof. Dr. Mustafa Özdemir tarafından yazılmış Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık 3 - Sayılar Teorisi kitabından olimpiyatlara ilk adımı birlikte atabilmemiz için özenle seçtiğim çeşitli ülkelerin olimpiyat sorularının çözümlerini içermektedir. Sayılar teorisini 8 başlıkta ele alıyoruz:

 1. Bölünebilme
 2. Asal Sayılar ve Çarpım Fonksiyonları
 3. En Büyük Ortak Bölen ve En Küçük Ortak Kat
 4. Modüler Aritmetik
 5. Modüler Aritmetiğin Özel Teoremleri: Fermat, Euler, Wilson ve Çin Kalan Teoremleri
 6. Denklikler
 7. Tam Sayılarda Denklem Çözümleri
 8. Tam Değer Fonksiyon

Bu videolar özellikle TÜBİTAK, AÜMO gibi matematik olimpiyatlarına yönelik olsa da matematik bölümü öğrencileri de bu videolardan elbette yararlanabilir.
 
Eğer bu videoların hepsini doğru bir şekilde bitirirseniz,

 • Matematik olimpiyatlarının sistemini ve bu sistemin günümüz matematik eğitimine göre farklarını görecek, gerçek matematiği yapabilmenin tadını çıkaracaksınız.
 • Matematik olimpiyatları için gerekli olan olimpik matematik okuryazarlığı kazanacaksınız. Böylece bu videolardan sonra matematik olimpiyatlarına kendi başınıza daha kolay hazırlanabileceksiniz.
 • Matematiğin dilini öğreneceğiniz bu videolar ile fark edeceksiniz ki şu anda hiç anlayamadığınız bir çok konuyu artık daha kolay anlamaya başlayacak ve bir süre sonra ezberci matematikten tamamen uzaklaşmış olacaksınız.
 • Kendinizi matematikte bağımsız geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Her ne kadar dikkat etsem de küçük anlatım hatalarım elbette oldu. Eğitim serisini hatasız bir hale getirmek konusunda bana yardımcı olmak isterseniz altugbeyhanvideo[at]gmail.com mail adresine gördüğünüz hataları mail olarak atabilirsiniz. Böylece ilave düzeltme videoları hazırlayabilirim.

Bana matematikçi olma hayalini kazandırdığı ve sizlere bu videolar ile yardımcı olmamı sağladığı için Prof. Dr. Mustafa Özdemir'e ne kadar teşekkür etsem azdır.

Artık matematik olimpiyatlarından korkmanız için hiçbir neden yok! Hazırladığım bu içerikler her zaman güncel ve gerçek matematiğe giden yolda size eşsiz bir rehber olacaktır.

Yararlı olmasını dilerim.
Altuğ Beyhan

Popüler Yayınlar