ÇEVRİM İÇİ MATEMATİK 101+ DERSLERİ


Ülkemizde birçok öğrenci matematik dersinden nefret etmektedir. Bu nefretin temel sebebi matematiğin zor bir ders olmasına bağlanır. Doğrudur, matematik gerçekten zordur. Fakat, matematiğin sevilmemesindeki asıl neden bundan başkadır. Sizin matematik dersiyle aranız nasıl? Eğer matematiği sadece okul kapsamında öğrendiyseniz verdiğiniz cevabın maalesef pek bir önemi yok. Matematik yapamıyorum diyen öğrencilerin hiçbiri yapamadıkları şeyin matematik olmadığının farkında değil. Matematik yapabiliyorum diyen öğrenciler de yapabildikleri şeyin matematik olmadığının farkında değil. Uzun lafın kısası, okul size gerçek matematiği öğretmiyor.

MATEMATİK 101+ dersleri, ezberci eğitim sistemine karşı doğmuştur. İlk kez 2021 Ocak-Nisan ayları arasında gerçekleştirilen bu dersler ile öğrencilerimiz matematik biliminin gerçek manada ne olduğunu, nasıl yapılacağını ve matematiksel düşünce süreçlerini doğru bir şekilde nasıl aktarabileceklerini kendi kendilerine en iyi şekilde öğretmişlerdir. Bunun üstüne, öğrencilerimiz matematik dışındaki alanlarda da çalışmalar yapmış ve kendilerini keşfetme imkânını bulmuşlardır. Bu açıdan derslerimiz Türkiye'nin en öğrenci odaklı ve sisteme karşı dersleri olmaya adaydır. Bu yaz tatilinde ikinci kez gerçekleştireceğimiz derslerimize sizleri davet ediyoruz.


Proje Kurucu Koordinatörleri: Altuğ Beyhan & Berra Beray Bek


Ders Tarihi: 12 Ağustos 2022 - 30 Eylül 2022


Ders Planı:

EĞİTMENLER BÖLÜM İLETİŞİM ADRESLERİYAPILACAK ÇALIŞMALAR
Altuğ BEYHAN Matematik matematik101dersleri@outlook.com
Instagram: @matematik101dersleri
Matematiğin Dili ve Edebiyatı:
Mantık ve İspat Teknikleri

LaTeX ile Bilimsel Doküman Yazımı
Berra Beray BEK Endüstri Mühendisliği matematik101dersleri@outlook.com
Instagram: @matematik101dersleri
Kişisel Instagram: 
@3b3e3r
Endüstriyel Devrimler
Namıkcan GÖLOVA Fizik matematik101dersleri@outlook.com
Instagram: @matematik101dersleri
Kişisel Instagram: 
@namkodx
 C++ ile Matematik ve Fen
Bilimlerinde Sayısal Hesaplamalar
Eyüp GÖNDER Matematik  matematik101dersleri@outlook.com
Instagram: @matematik101dersleri
Problemlerin Perde Arkası 
Ahmet Faruk BALCI Bilgi ve Belge Yönetimi matematik101dersleri@outlook.com
Instagram: @matematik101dersleri
Kültür Sahasında Osmanlıcanın İzleri


Dersin İşlenişi: MATEMATİK 101+ dersleri, öğrencilerin yapacakları özverili çalışmalar üzerine kuruludur. Eğitim, öğrencilere kendilerini geliştirmeleri için verilen ödevler ve yapılan kısa sınavlar üzerinden gerçekleştirilecektir. Ayrıca, öğrencilere Discord üzerinden tartışma ortamı sunulacaktır.


Derse Devamlılık: MATEMATİK 101+ dersleri, yoğun çalışmayı gerektiren bir derstir. Derse katılan öğrencilerin ödevleri ve kısa sınavları devamlı yapması beklenmektedir. Herhangi 2 ödevini veya 3 kısa sınavını mazeret olmadan teslim etmeyen öğrenciler eğitimden ayrılır.


Dersin Ön Koşulları: MATEMATİK 101+ dersleri, 2021 yılında lise birinci sınıftan üniversite sonuncu sınıfa kadar çeşitli yaştan ve bölümden matematik sever öğrencilerle gerçekleştirilmiştir. Bu dönem de yaş sınırı olmamakla birlikte yapılacak yoğun akademik çalışmalara hazır olmanız gerekir.


Derse Katılım Ücreti ve Ders Kontenjanı: MATEMATİK 101+ derslerine katılmak tamamen ücretsizdir. Dolayısıyla derslerimize talep de oldukça yüksektir. Buna karşın, kontenjanımız 20 kişi gibi az bir sayıyla sınırlıdır. Dolayısıyla, derse başvuran kişiler arasında bir derse kabul sınavı gerçekleştirilecektir.


Ders Notlandırması: Ödevler (20%),  Kısa Sınavlar (20%), Ara Sınav (20%), Final Sınavı (20%), Öğrenci Sunumları (20%).


DERSE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ